Кібербезпека



Кібербезпека включає в себе захист інформації, але не обмежується лише нею. Це захист від вірусів, хакерських атак, підробки даних, які можуть не тільки видалити/вкрасти дані, але і вплинути на роботу і продуктивність співробітників, використовувати інформацію проти людини або структури, а також зупинити виробництво. Кібербезпека сьогодні відповідає за три чинники: системи, процеси, люди.
 
Потреба в особистій  кібербезпеці буде все зростати, тому що чим далі, тим більше ми “зростаємось” з нашими гаджетами. КБ відповідає за захист конфіденційної інформації та взаємодію з нею при користуванні будь-яким пристроєм. Наприклад, щоб до тебе не проник вірус через розумний холодильник або кавоварку.
 

29 серпня 2019 року на Всесвітній конференції по штучному інтелекту в Шанхаї Джек Ма і Ілон Маск обговорювали все що хвилює людство в останні роки: “Ми ВЖЕ кіборги. Люди настільки інтегровані з телефоном і комп’ютером, що навіть не усвідомлюють цього. Коли ми забуваємо десь мобільний, то здається, ніби втратили частину тіла”. І так воно і є. Ми вже повністю пов’язані з нашими телефонами, без яких ми нікуди не можемо вийти і не мислимо життя без них. Наш телефон – це їжа, переміщення, карти, погода, сон, стан здоров’я, і ​​цей список можна доповнювати ще безліччю можливостей, з якими ми живемо день у день.                                    

Поради для учнів:


В Україні створили онлайн-курс із кібербезпеки для учнівства



Пройти його можна за цим посиланням.

Мета курсу  підвищити рівень обізнаності учнівської молоді щодо кібербезпеки, сприяти формуванню навичок безпечної поведінки в кіберпросторі.

Курс складається з 4 тем:

  • Особиста інформація в мережі;
  • Лайфхаки для безпеки особистих даних;
  • Небезпеки в мережі та як себе захистити;
  • Перевірка інформації на правдивість або що таке медіаграмотність та чому вона потрібна.

  Лідери учнівського самоврядування розробили пам’ятку «7 правил безпеки Інтернеті».



Немає коментарів:

Дописати коментар